77 gündür aranan Hasan Aydoğan’ın cesedi bulundu

Edinilen bilgiye nazaran Kızılırmak’ın geçtiği Sarıyahşi köprüsü yakınlarında yemek yiyecek olan çoban Hızır İlyas Aydemir, köprünün ayaklarına sıkışmış halde erkek cesedi gördü. Aydemir tarafından yapılan ihbarın akabinde olay yerine AFAD, sıhhat, Ankara’dan gelen Jandarma Sualtı Arama Kurtarma grupları, JAK, Jandarma Olay Yeri İnceleme grupları sevk edildi. Takımlar, cesedi sıkıştığı yerden çıkartmak için çalışmalara başlarken bölgeye incelemelerde bulunmak üzere Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Sadık Gülecen, Vilayet Emniyet Müdürü Murat Türesin de geldi.


77 GÜNDÜR SEFERBER OLUNDU

25 Mart tarihinde Hasan Aydoğan (21) ve Şeyma Demir’den (18) haber alamayan aileleri kayıp ihbarında bulunmuş, ve ihbardan sonra başlatılan çalışmalar sonucunda Kırşehir Belediyesinde güvenlik vazifelisi olan Ş.E. ve S.A.’nın gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin cesetleri attıkları bölgeyi göstermesinin akabinde yapılan arama çalışmalarında kayıp ihbarından 3 gün sonra Şeyma Demir’in cansız vücudu, aksi kelepçelenmiş ve ensesinden tabancayla vurulmuş halde Kızılırmak’ta bulunmuştu. İhbar tarihinden bu yana kayıp Hasan Aydoğan’ı arama çalışması ise aralıksız devam etti. Helikopter takviyesi ile birlikte AFAD, jandarma sualtı takımları, JAK grupları gencin bulunması için seferber oldu.

ATILDIĞI YERDEN 30 KİLOMETRE UZAKTA BULUNDU 

Erkek cesedinin, şüpheliler Ş.E. ve S.A.’nın sözlerinde attıkları belirttiği bölgeden 30 kilometre uzakta bulunduğu öğrenilirken Hasan’ın ailesi tarafından tespit edilen cesedin kimlik tespiti için isimli tıp kurumuna gönderileceği öğrenildi.

KAYNAK: İHA

Yorum yapın