Amerikalı gelin düğünde gerilim yapınca devreye kaynana girdi

Amerika’dan Edirne’ye giden gelin, Türkiye’nin gelenek ve göreneklerine nazaran oyun havaları eşliğinde dünyaevine girdi. Gelinin kaynanası düğün esnasında gelinin biraz gerilim yaptığını fakat sonra alıştığını belirterek “Gelinimiz birinci evvel biraz gerilim yaptı ancak havaya girince onu da baştan çıkardık” dedi.

İş hasebiyle Edirne’den Amerika’ya giden Volkan Karayastık, orada tanıştığı Amerikalı Chantelle Curtis ile tanışıp evlenme kararı aldı. Çift, Karayastık’ın Edirne’de yaşayan ailesi ve dostları ile bir ortaya gelerek Türk metodu düğün ile evlendi.

Düğünde oyun havaları eşliğinde oynayan Curtis, “Edirne’de gezdim ve burada rastgele bir dans kursu almadım. Yalnızca kuzenim bana birkaç şey öğretti ve düğünde gördüğüm kadarıyla oynadım” dedi.

Türk geleneğine uygun bir düğün yapmak istediklerini söyleyen Meral Karayastık ise 5 yıldır Amerika’da yaşayan oğlu için kına yaktıklarını tabir ederek, “Gelinimizle birlikte çiftetelliden başlayıp bütün oyunları oynamaya çalıştık. Gelinimiz birinci evvel biraz gerilim yaptı lakin havaya girince onu da baştan çıkardık” sözünü kullandı. (İHA)

 

Yorum yapın