Sabri Tümer, lider seçildikten bir gün sonra vefat etti

Sabri Tümer, İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası’nın dün yapılan Genel Şurası’nda lider seçildi. 76 yaşındaki Sabri Tümer’in, bu sabah vefat ettiği açıklandı.

İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası, bu sabah üyelerine şu bildirisi gönderdi:

“Acı kaybımız,

Odamızın 5 Haziran 2022 tarihinde yapılan seçim sonuçlarına nazaran lider seçilen Sayın Sabri Tümer’i bu sabah apansız kaybetmenin büyük hüznü içindeyiz. Topluluğumuzun başı sağ olsun.”

KİMDİR?

1946 yılında Adana Kozan’da dünyaya gelen Sabri Tümer, orta tahsilini Kozan Lisesi’nde tamamladı. 1973 yılında Marmara Üniversitesi İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olan Tümer, 1971 yılından vefatına kadar muhasebe ve kontrol mesleğini yürüttü. Evli ve iki çocuk babası olan Sabri Tümer, 1992 yılında Yeminli Mali Müşavir (YMM) ruhsatını aldı. İstanbul Esnaf Odaları Birliği ve İstanbul İhracatçılar Birliği Mali Danışmanlığı’nı uzun yıllar yaptı. 1988 yılında Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği (MMMB) Eminönü Şube Lideri olan Tümer, 1997 yılında ise İstanbul Yüksek Ticaretliler Derneği Lideri oldu; 2004 yılından itibaren İstanbul YMM Odası disiplin şurası başkanlığı yaptı. (HABER MERKEZİ)

Yorum yapın